Nelegalūs migrantai

Šiomis dienomis pasaulyje itin aktuali nelegalių migrantų problema. Vilkikų vairuotojai turi būti budrūs ir atidūs, nes migrantai dažnai pasiryžę bet kokiems veiksmas, kad tik pavyktų kirsti valstybių sienas.

Nelegalių migrantų prevencija

Transporto priemonių apsauga. Vairuotojas reiso metu privalo užtikrinti, kad transporto priemonių  išorinis audinys, t.y. tentas nesudaro jokių galimybių įeiti, t.y. neturi (pvz., įpjovimų, įplyšimų), ir yra tinkamai apsaugotas. Vairuotojas reiso metu privalo užtikrinti, kad transporto priemonės (puspriekabės-šaldytuvo) signalizacija reiso metu būtų įjungta. Ant puspriekabių privaloma uždėti spyną ar plombą. Spynos turi būti tvirtos ir gerai veikiančios. Plombos numeruojamos.

Transporto priemonių  tikrinimas. Kelionės metu turi būti periodiškai, atidžiai patikrinama transporto priemonė, kitokiu būdu neįmanoma nustatyti apsaugos pažeidimų.

Dokumentacija. Vairuotojui prieš įsidarbinant ir kiekvieną kartą išvykstant į komandiruotę vadybininkas ar kitas atsakingas asmuo pateikia instrukcijas dėl nelegalios migracijos prevencijos vykdymo, vairuotojams su reiso ataskaitiniais dokumentais kartu duodamas „Transporto priemonės saugumo tikrinimo sąrašas“.

Būkite atsargūs, rūpinkitės savo saugumu, o taip pat ir jums patikėto krovinio saugumu.


.